Zadzwoń! Telefon: 533-668-194

9-biegowa skrzynia biegów – jak działa?

Świat idzie do przodu a w raz z nim pojawiają się nowe technologie i wszelkie udogodnienia, które mają zapewnić nam komfort i wygodę. Z biegiem czasu doczekaliśmy się pierwszej na świecie automatycznej 9-biegowej skrzyni biegów.  Skrzynia ta pochodzi od marki ZF i została stworzona z myślą o samochodach osobowych.

Nowa 9-biegowa skrzynia biegów dedykowana jest silnikom o przednim układzie poprzecznym. Jej niebywałym atutem jest większa wydajność, a co za tym idzie również oszczędność paliwa, ponieważ dzięki zastosowaniu tej skrzyni mamy do czynienia z mniejszym zużyciem paliwa. Wstępnie mówi się, że zużycie jest mniejsze o 16 procent podczas prowadzenia auta o prędkości stałej 120 km/h w porównaniu z standardowymi 6-biegowymi automatycznymi skrzyniami biegów. Nowa skrzynia biegów marki ZF cieszy się również atutem redukcji emisji CO2.

Na dodatek ta automatyczna skrzynia biegów ma modułowa budowę, dzięki czemu można dostosować ją do różnych wymagań. Między innymi możliwe jest wdrożenie napędu na cztery koła, a także zastosowanie różnych elementów odpowiedzialnych za rozruch. Skrzynia wyposażona jest w 9 biegów, oznacza to mniejsze przełożenia, które wpływają w znaczący sposób na wygodę podczas jazdy. Na dodatek nowa skrzynia biegów od ZF wyróżnia się wyjątkową dynamiką, co w znaczący sposób wpływa na komfort i radość kierowcy z  jazdy. Zwiększone zostały również odstępy między przełożeniami, dzięki temu silnik zawsze pracuję w odpowiedniej prędkości.

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter