Remont Skrzyni Biegów ❶ | SuperSkrzynie.pl

Remont skrzyni biegów czy wymiana?

dobry remont skrzyni biegow u fachowca gdzie. Awaria i remont Skrzyni Biegów Poznań

Jaki jest sens wykonania remontu skrzyni biegów? Czy nie łatwiej byłoby zamontować nową skrzynie biegów? Wiele tych oraz podobnych pytań zadają sobie zdesperowani kierowcy, których przerażają wysokie ceny nowych skrzyń biegów, które oscylują w kwocie od 15 do 40 tyś.

Z kolei naprawa z użyciem części zamiennych też wiążę się z wysokimi kosztami. Jeszcze nie tak dawno najlepiej sprawdzało się zamontowanie w miejsce popsutej skrzyni skrzynię używaną. Takie rozwiązanie było korzystne z uwagi na niską ceną. Jednakże coraz trudniej na rynku o odpowiednią używaną skrzynie biegów, która posłuży nam w 100% dobrze. Jakkolwiek serwis SuperSkrzynie.pl posiada na stanie w magazynach w Poznaniu wyłącznie najlepsze i wyselekcjonowane skrzynie biegów.

Remont skrzyni biegów a kolejne awarie

Remontowane skrzynie biegów często kupujemy w ciemno, nie zdając sobie sprawy, że tak naprawdę używana skrzynia często jest już popsuta i jej żywotność również dobiega końca. Najczęściej awarie skrzyń biegów są wynikiem błędów konstrukcyjnych oraz wad wykonanych, możemy być, zatem pewni, że kupując u szemranych sprzedawców używaną skrzynie biegów, skrzynia ta popsuję się, zatem w ten sam sposób, co nasza poprzednia.

Nie będziemy musieli na to zbyt długo czekać. Warto zwrócić uwagę na to, że możemy po prostu dobrać do naszego auta nieodpowiednią skrzynie biegów poddaną wcześniej remontowi u kiepskiej jakości warsztatów samochodowych, remontowana skrzynia, która okażę się, że nie będzie chciała współpracować z elektroniką, albo też nie będzie pasowała do silnika.

Problem zróżnicowania części podczas remontu skrzyni biegów

Ponieważ coraz częściej producenci, którzy mimo tego, iż stosują te same modele skrzyń, to niektóre przekładnie różnią się częściami m.in. przełożeniem biegów, konstrukcją mechanizmu różnicowego, mocowaniem rozrusznika czy też czujnikami oraz kształtem wieloklinu. Biorąc pod uwagę powyższe zagrożenia wynikające z wymiany uszkodzonej skrzyni biegów na nową - używaną skrzynie biegów najlepiej jest więc wykonać remont oryginalnej przekładni skrzyń biegów, mimo tego, iż może wiązać się to z większymi kosztami.