Zadzwoń! Telefon: 533-668-194

Używana skrzynia biegów – dlaczego warto ją kupić?

Wybór odpowiedniej skrzyni biegów do samochodu może być zadaniem skomplikowanym. Wśród wielu opcji dostępnych na rynku, używane skrzynie biegów stanowią atrakcyjną alternatywę, szczególnie gdy pochodzą od zaufanego dostawcy jak MSM Technic. W tym artykule, przyjrzymy się dlaczego wybór używanej skrzyni biegów z MSM Technic może być doskonałym wyborem.

Zalety zakupu używanej skrzyni biegów

  1. Niższy koszt: Używane skrzynie biegów są znacznie tańsze niż ich nowe odpowiedniki, co czyni je super rozwiązaniem dla osób szukających oszczędności.
  2. Ekologia i recykling: Wybierając używaną skrzynię biegów, przyczyniasz się do recyklingu i zmniejszenia odpadów, co jest korzystne dla środowiska.

MSM Technic – Profesjonalizm i doświadczenie: Firma MSM Technic od lat specjalizuje się w sprzedaży używanych skrzyń biegów. Każda skrzynia biegów przechodzi przez rygorystyczny proces selekcji. Sprzęt jest testowany i certyfikowany, co zapewnia klientom pewność, że otrzymują produkt, który spełnia ich oczekiwania.

Gwarancja i wsparcie po zakupie: Klienci MSM Technic mogą liczyć na solidną gwarancję oraz profesjonalne wsparcie serwisowe po zakupie skrzyni biegów.

MSM Technic oferuje szeroki wybór skrzyń biegów do różnych modeli i marek samochodów. Dzięki temu, każdy klient znajdzie coś odpowiedniego dla swojego pojazdu. Opinie klientów, którzy skorzystali z usług MSM Technic, są zgodne – firma oferuje produkty wysokiej jakości i doskonałą obsługę klienta.

Używane skrzynie biegów nie ustępują nowym pod względem niezawodności, a ich cena jest znacznie niższa.

Wybierając używaną skrzynię biegów, przyczyniasz się do zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko. Używane skrzynie biegów z MSM Technic spełniają wysokie standardy bezpieczeństwa i są gwarancją trwałości. Wybór używanej skrzyni biegów z MSM Technic to decyzja, która łączy w sobie oszczędności finansowe, wysoką jakość i troskę o środowisko.

skupowanie skrzyń

Jak prawidłowo zadbać o używaną skrzynię biegów w samochodzie?

Skrzynia biegów to element, na który szczególnie należy zwracać uwagę, ponieważ wszelkie awarie kończą się bardzo drogimi naprawami, które poważnie nadszarpną nasz budżet domowy. Istnieje jednak kilka zasad, dzięki którym wydłużymy jego żywotność i przez wiele lat będziemy mogli cieszyć się sprawnym samochodem, gdzie używana skrzynia biegów dotrwa nawet do ostatnich dni samochodu:

  • Musimy bezwzględnie pamiętać o wymianie oleju w skrzyni biegów, dobrze, jeśli nastąpi to co 60 000 przejechanych kilometrów.
  • W skrzyni biegów znajduje się synchronizator prosty, by o niego zadbać musimy płynnie i powoli zmieniać biegi, w innym wypadku element ten nie będzie w stanie doprowadzić komponentów skrzyni do takich samych prędkości.
  • Pamiętajmy o kompletnym wciśnięciu pedału sprzęgła podczas zmiany biegów, tylko w takim wypadku jest ono w pełni odłączone.
  • Wielu kierowców przyzwyczaiło się do opierania ręki na dźwigni zmiany biegów, lecz może to niekorzystnie wpływać na naszą skrzynię, ponieważ może dojść do obcierania się widełek przesuwających koła zębate o kręcące się elementy, a co za tym idzie – do poważnej awarii.
  • W przypadku długo używanej skrzyni biegów bardzo ważne jest regularne sprawdzanie, czy nie powstają żadne wycieki oleju pod samochodem, musimy także zwracać uwagę czy sama skrzynia nie jest zalana olejem.
  • Jeśli zakończymy już operację zmiany biegu musimy pomału i miarowo odpuszczać pedał sprzęgła, zwłaszcza przy pierwszym oraz wstecznym biegu, w ten sposób unikniemy wszelkich szarpnięć i chaotycznego ruszania samochodem.
  • W przypadku, gdy zamierzamy wrzucić pierwszy lub wsteczny bieg nasz samochód nie może znajdować się w ruchu – zatrzymajmy go więc całkowicie.
  • Na desce rozdzielczej nie bez powodu znajduje się obrotomierz, musimy kontrolować prędkość obrotową silnika i dopasować do niej właściwy bieg. Pamiętajmy, że w instrukcji obsługi samochodu znajdują się właściwe parametry, które pomogą nam zadbać o stan naszej skrzyni biegów oraz ekonomiczną jazdę.

 
W naszej siedzibie Poznań doradzimy Państwu jeszcze więcej, na temat tego jak prawidłowo dbać o używane skrzynie biegów. Zapraszamy!

Udostępnij:

Facebook
Twitter