Używane Skrzynie Biegów | SuperSkrzynie.pl

Używane Skrzynie Biegów - Jak prawidłowo zadbać o skrzynię biegów w naszym samochodzie?

Skrzynia biegów to element, na który szczególnie należy zwracać uwagę, ponieważ wszelkie awarie kończą się bardzo drogimi naprawami, które poważnie nadszarpną nasz budżet domowy. Istnieje jednak kilka zasad, dzięki którym wydłużymy jego żywotność i przez wiele lat będziemy mogli cieszyć się sprawnym samochodem, gdzie używana skrzynia biegów dotrwa nawet do ostatnich dni samochodu:

  • Musimy bezwzględnie pamiętać o wymianie oleju w skrzyni biegów, dobrze, jeśli nastąpi to co 60 000 przejechanych kilometrów.
  • W skrzyni biegów znajduje się synchronizator prosty, by o niego zadbać musimy płynnie i powoli zmieniać biegi, w innym wypadku element ten nie będzie w stanie doprowadzić komponentów skrzyni do takich samych prędkości.
  • Pamiętajmy o kompletnym wciśnięciu pedału sprzęgła podczas zmiany biegów, tylko w takim wypadku jest ono w pełni odłączone.
  • Wielu kierowców przyzwyczaiło się do opierania ręki na dźwigni zmiany biegów, lecz może to niekorzystnie wpływać na naszą skrzynię, ponieważ może dojść do obcierania się widełek przesuwających koła zębate o kręcące się elementy, a co za tym idzie – do poważnej awarii.
  • W przypadku długo używanej skrzyni biegów bardzo ważne jest regularne sprawdzanie, czy nie powstają żadne wycieki oleju pod samochodem, musimy także zwracać uwagę czy sama skrzynia nie jest zalana olejem.
  • Jeśli zakończymy już operację zmiany biegu musimy pomału i miarowo odpuszczać pedał sprzęgła, zwłaszcza przy pierwszym oraz wstecznym biegu, w ten sposób unikniemy wszelkich szarpnięć i chaotycznego ruszania samochodem.
  • W przypadku, gdy zamierzamy wrzucić pierwszy lub wsteczny bieg nasz samochód nie może znajdować się w ruchu – zatrzymajmy go więc całkowicie.
  • Na desce rozdzielczej nie bez powodu znajduje się obrotomierz, musimy kontrolować prędkość obrotową silnika i dopasować do niej właściwy bieg. Pamiętajmy, że w instrukcji obsługi samochodu znajdują się właściwe parametry, które pomogą nam zadbać o stan naszej skrzyni biegów oraz ekonomiczną jazdę.

skupowanie skrzyń

W naszej siedzibie Poznań doradzimy Państwu jeszcze więcej, na temat tego jak prawidłowo dbać o skrzynie biegów. Zapraszamy!

uzywana skrzynia biegow skup