Zadzwoń! Telefon: 533-668-194

Skrzynia biegów Volkswagen Transporter T5 (kody MQT LRS)

Volkswagen Transporter to samochód, który kojarzy się większości z nas z ogromną przestrzenią użytkową. Istnieje kilka typów tego samochodu, od dostawczych, osobowych, aż po typowo campingowe. Wszystkie posiadają skrzynię biegów T5 Osoby które dokonują zakupu pojazdu nowego w salonie, mogą wybrać również długość samochodu.

Volkswagen oferuje kilka wariantów. Model T5 Volkswagena Transportera produkowany jest od 2003 roku. Zazwyczaj spotykamy go na naszych drogach jako samochód dostawczy, czyli 3 miejsca siedzące i przestrzeń załadunkowa. Na rynku posiada kilku konkurentów, pomimo tego sprzedaż tego modelu jest bardzo dobra. Zalety to duża przestrzeń załadunkowa, stosunkowo dobre wyposażenie, a także prowadzenie i wygoda. W Transporterze T5 siedzi się wysoko, samochód jest wyższy od osobówek, lecz prowadzi się bardzo swobodnie. Podczas wykonywania wszelakich manewrów nie czujemy, że jedziemy samochodem dostawczym.

Z tego też względu, tak chętnie klienci decydują się na wersję Caravelle. Jest to wersja dla osób, które uwielbiają podróżować i zwiedzać świat, oraz pomieszkiwać w samochodzie. Taki mały, ale wygodny camper, którym możemy wjechać wszędzie tam gdzie samochodem osobowym, co nie zawsze jest możliwe dla samochodów campingowych.

Skrzynia biegów Transporter T5 – główna wada tego samochodu

Żeby nie było za dobrze, także Volkswagen Transporter T5 posiada jakieś wady i słabe strony. Za wadę można uznać niektóre jednostki silnikowe, które są po prostu za słabe do tego, jakby nie było ciężkiego samochodu. Największą jednak bolączką modelu T5 jest skrzynia biegów. W wielu egzemplarzach dochodzi do uszkodzenia tego elementu.

Skrzynia biegów Volkswagen Transporter T5 jest bardzo podatna na uszkodzenia. Najczęściej dotyczy to pojazdów, które posiadają już większe przebiegi. Samochody te są pojazdami użytkowymi, więc nic dziwnego w tym, że kilku letnie egzemplarze mają przebiegi w okolicach 200 tysięcy kilometrów, a nawet więcej. Skrzynia biegów T5 i jej awaryjność może dotyczyć również samochodu z małym przebiegiem, warto więc zwrócić uwagę podczas zakupu jak ten element pojazdu pracuje. Jeżeli wyczuwamy coś niepokojącego to lepiej taki egzemplarz sobie odpuścić.

Wielu kierowców nie eksploatuje samochodów tak jak należy, przez co później dochodzi do wielu awarii. VW T5 to dobry samochód, którym warto się zainteresować o ile jesteśmy gotowi na ewentualną naprawę lub wymianę jego skrzyni biegów.

Zmiana biegów nie działa płynnie

  • Szarpnięcia przy zmianie biegów: Może to wskazywać na zużycie sprzęgła lub problem z systemem hydraulicznym,
  • Trudności w wrzucaniu biegów: Często jest to związane z uszkodzeniem synchronizatorów,
  • Opóźnione reakcje: Może to być znak uszkodzenia wewnętrznych elementów lub potrzeby wymiany oleju.

Nietypowe dźwięki

  • Dziwne hałasy podczas jazdy: Mogą one sygnalizować zużycie łożysk lub innych elementów skrzyni biegów.

Wycieki oleju

  • Widoczne ślady oleju: Przecieki z uszczelek mogą prowadzić do niedostatecznego smarowania i przegrzania skrzyni biegów.

Transporter T5 numer jeden wśród nowych europejskich samochodów

Według najnowszych wieści 1-milionowy model samochód Volkswagena – Transporter T5 opuścił fabrykę w Hanowerze. To wersja furgon w kolorze czerwonym, która produkowana jest w Hanowerze oraz w Poznaniu. Z kolei wersje kombi Multivan i Caravelle produkowane są w Niemczech.

t5 vw skrzynia

Nowy T5 na swoim wyposażeniu ma wysokoprężny 1.9 TDI , który ma moc 62kW. Ponadto wyposażony został w automatyczną skrzynie biegów i napęd na wszystkie koła 4Motion. Klient do wyboru ma dwa rozstawy osi, 6 jednostek napędowych oraz trzy wysokości dachu. Jak widać jest, w czym wybierać i auto zadowoli nawet tego najbardziej wymagającego klienta. W Poznaniu produkowane są samochody kombi, a także nadwozia pod zabudowę, podwójna kabina na ramie ze skrzynią ładunkową oraz pojedyncza kabina.

Dla przypomnienia warto wspomnieć o tym, że historia tego samochodu rozpoczęła się kilkanaście lat temu, a dokładnie 3 marca 2003, wtedy po raz pierwszy ruszyła produkcja Transportera T5. Na dzień dzisiejszy jest niezwykle popularnym samochodem w Europie. Co napawa dumą ponieważ jest produkowany w polskim mieście Poznań. W 2008 roku w Poznaniu zakupiło ten samochód aż 2710nabywców! Przy tak dobrym wyniku, został numerem jeden w segmencie.

W naszej firmie wykonujemy idealne regeneracje skrzyni biegów T5.

Udostępnij:

Facebook
Twitter