Zadzwoń! Telefon: 533-668-194

Numer VIN samochodu a skrzynia biegów

Czym jest numer VIN skrzyni biegów? Jest to 17 znakowy numer, który pozwala na zapoznanie się z historią serwisową pojazdu. Z tego względu warto zwrócić uwagę na numer VIN przy zakupie samochodu – dzięki poprawnemu rozkodowaniu tych znaków można mieć pewność co do zakupu.

Rozszyfrowanie numeru VIN

Jest to zdecydowanie łatwiejsze niż może się wydawać. W numerze VIN zaszyfrowane są kluczowe informacje odnośnie pojazdu. Numer VIN skrzyni biegów nie jest informacją, która podlega ochronie.

Numer VIN jest to unikatowy numer seryjny pojazdu, dzięki któremu można się dowiedzieć o wszystkich szczegółach odnośnie pojazdu – włączając w to kod silnika, skrzyni biegów i wyposażenia. Aby to osiągnąć należy zgłosić się do autoryzowanego serwisu wybranej marki pojazdu. Numer VIN składa się z 17 znaków.

jaki numer vin skrzyni biegów

Numer VIN skrzyni biegów umożliwia weryfikację pojemności i wariantu silnika, z którym dany pojazd został wyprodukowany. Dlaczego jest to istotne? Ponieważ częste są naprawy skrzyń biegów – niestety częste są również pośpieszne naprawy z małą dbałością o szczegóły. A taki mało profesjonalny serwis samochodowy w przyszłości może przysporzyć wiele kłopotów posiadaczowi auta. Dlatego też zalecana jest weryfikacja numeru VIN skrzyni biegów.

Udostępnij:

Facebook
Twitter