Zadzwoń! Telefon: 533-668-194

Propozycje olejów do skrzyń biegów

Znana od wielu lat firma Fuchs zajmuję się produkcją olejów przekładniowych, które cenione są przez najlepszych producentów samochodów osobowych oraz przekładni. Fuchs swój sukces na rynku zawdzięcza między innymi dzięki temu, że produkty, które oferuję są niezawodne. Firma ta pochwalić może się szeroką gamą olejów do skrzyń biegów. Dzięki temu każdy klient nawet ten najbardziej wymagający znajdzie coś odpowiedniego dostosowanego do indywidualnych potrzeb.

W przypadku manualnych skrzyń biegów, które ostatnimi czasy uważane są za coraz bardziej skomplikowane, ważny jest odpowiedni dobór oleju do takiej skrzyni. Ze względu na to, że współczesne skrzynie biegów przenoszą coraz większe momenty obrotowe, musimy zaopatrzyć się w lepsze technologiczne oleje. Tego rodzaju oleje do skrzyń manualnych w swojej ofercie posiada firma Fuchs. Nieco więcej na ten temat poniżej.

Najlepsze oleje do skrzyń biegów

Nasze skrzynie uzupełniamy najlepszymi, dedykowanymi olejami do skrzyń biegów.

Nasz „TOP-1” Olejów do skrzyń biegów, który polecamy:
olej skrzynia biegow fush

Olej do skrzyni biegów – częsty powód uszkodzeń skrzyni

Istnieje pewna teoria mówiąca o tym, iż skrzynia biegów może ulec awarii przez wymianę oleju. Jak zatem należałoby się do tego ustosunkować? Jedni twierdzą, że może lepiej jeśli nie będziemy w ogóle wymieniać oleju, jednak czy to nie przyniesie karnych skutków dla naszej skrzyni biegów?

Okazuje się, że faktycznie może dojść do uszkodzenia skrzyni biegów przez wymianę oleju, lecz tylko w przypadku źle wykonanego zabiegu. Jakie mogą być tego przyczyny?

  • Niewystarczająca ilość oleju: tym sposobem bardzo łatwo doprowadzić do awarii skrzyni, jeśli nawet brakuje nam zaledwie 100 mililitrów oleju niektóre skrzynie mogą tego nie przetrwać, co narazi nas na niezwykle wysokie koszty naprawy lub wymiany.
  • W przypadku, gdy nieprawidłowo wybierzemy oleju do naszej skrzyni może dojść natychmiast do awarii. Bardzo ważne jest, by używać wyłącznie dedykowanego oleju dla naszej krzyno biegów, rodzaj określony jest zawsze przez producenta. Nie wierzmy w bajki, które głoszą, że przekładnia funkcjonuje prawidłowo nawet jeśli wlejemy olej roślinny. Należy też wiedzieć, że nie istnieje uniwersalny olej do skrzyni biegów.
  • Niekiedy przy wymianie oleju może dojść do wycieków ze skrzyni. W przypadku gdy zaobserwujemy taką usterkę musimy natychmiast ją uszczelnić. Powodem takiej awarii mogą być również sfatygowane uszczelniacze.

Brak wiedzy nt. olejów do skrzyń biegów

Mało który kierowca ma pojęcie o tym jaki olej wlać do swojej skrzyni biegów. Wielu z nich obawia się, że zalanie skrzyni olejem syntetycznym, podczas gdy wcześniej był własny olej mineralny, zniszczy tą część. Nie należy jednak przywiązywać do tego większej wagi, najważniejsze aby posiadał właściwe rekomendacje dla konkretnego rodzaju przekładni.

W przypadku wymiany oleju w skrzyni biegów na pewno dojdzie do wypłukania, lecz nie tworzą się tu nagary i nie następuje proces doszczelnienia przez nie. Wypłukania ulegają jedynie resztki oleju. Może także dojść do sytuacji, w której własny jest właściwy olej we właściwej ilości, a mimo to skrzynia po krótkim czasie od wymiany ulega awarii. Nie jest to jednak spowodowane wymianą starego oleju na nowy, lecz dochodzi do sytuacji, która prędzej czy później wydarzyłaby się.

Niekiedy ciężko nam w ogóle dostrzec problemy ze skrzynią biegów, ponieważ nadmiar opiłków oraz szlamu powstałych podczas eksploatacji skrzyni biegów skutecznie wyciszają wszelkie oznaki awarii. Jeśli awaria naszej skrzyni jest zbyt poważna musimy podjąć decyzję o jej wymianie na nową. Podsumowując, właściwa wymiana oleju nie przyczynia się w żaden sposób do uszkodzenia naszej skrzyni biegów. W każdym samochodzie zalecane jest także wykonanie zabiegu wymiany oleju, średnio co 2-3 lata.

Udostępnij:

Facebook
Twitter