Zadzwoń! Telefon: 533-668-194

Regeneracja Skrzyni Biegów Ceny – Cennik – Koszty

Trudno wycenić naprawę skrzyni biegów nie znając szczegółów. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia konkretów dotyczących naprawy/regeneracji. Będziemy wtedy w stanie podać prawidłowe, konkretniejsze kwoty.

Jaka jest cena regeneracji skrzyni biegów u profesjonalistów?

Cena regeneracji skrzyni biegów zależna jest od wielkości uszkodzeń, a także rodzaju skrzyni biegów i marki samochodu. Bardzo często zdarza się tak, producenci o renomie, życzą sobie za części do samochodu niż producenci, którzy nie są tak popularni. Jednak ważne jest to, aby zwrócić uwagę na wszystkie niepokojące sygnały od razu, gdy je dostrzeżemy. Gdy sygnały, które dostrzeżemy zostaną przez nas zbagatelizowane, to może dojść do sytuacji, w której cena za regenerację skrzyni biegów wyniesie nawet ponad 5 tysięcy złotych, wtedy regeneracja zużytych części może okazać się nieopłacalna.

Najbardziej kosztowną wymianą jest obudowa skrzyni biegów, a więc należy zastanowić się, czy, jest to opłacalne, ponieważ dodatkowo może się okazać, że części, które chcemy przełożyć ze starej są już również, w nie najlepszym stanie i wymagają wymiany, dlatego musimy zastanowić się, czy nie lepiej kupić nową skrzynię.

Mniej kosztowną, ale nadal jedną z droższych wymian w naprawie skrzyni biegów jest wymiana kół zębatych, ponieważ cena takiej wymiany to często ponad 1000 zł. Pozostałe wymiany części skrzyni biegów takie jak wymiana popychaczy, linek lub wymiana zużytych poduszek mocujących skrzynię biegów to koszt około kilkuset złotych.

naprawa skrzyni biegów cena

Ceny części zamiennych do skrzyni biegów

Jeżeli nasza skrzynia biegów odmówi posłuszeństwa, należy zwrócić uwagę na ceny regeneracji uwzględniając tutaj koszt części zamiennych, ale także koszt robocizny. Musimy także sprawdzić dostępność części zamiennych do naszego samochodu, ponieważ bardzo często zdarza się tak, że ich dostępność jest ograniczona, a spowodowane jest to wiekiem samochodu lub małą ilością wyprodukowanych egzemplarzy. Ważne jest także przeliczenie kosztu regeneracji, a także kosztu zakupu nowej skrzyni biegów, ponieważ czasami zakup nowej wyniesie nas taniej.

Udostępnij:

Facebook
Twitter