Regeneracja Skrzyni Biegów Cena | SuperSkrzynie.pl

Regeneracja Skrzyni Biegów Ceny - Cennik

Szacunkowy Koszt Wymiany Skrzyni biegów w naszej firmie.

naprawa skrzyni biegów cena

Trudno wycenić naprawę skrzyni biegów nie znając szczegółów. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia konkretów dotyczących naprawy/regeneracji. Będziemy wtedy w stanie podać prawidłowe, konkretniejsze kwoty.

>> KONTAKT <<

Skrzynia biegów to jeden z podstawowych elementów budowy samochodu, która ma za zadanie umożliwić włączenie się samochodu do ruchu, a także płynne jego poruszanie się. Ściśle współpracuje ze sprzęgłem, które łączy skrzynię z silnikiem. Jednak zła eksploatacja skrzyni biegów może sprawić, że nasza skrzynia biegów będzie potrzebowała regeneracji lub wymiany na nową.

Jakie są najczęstsze przyczyny uszkodzeń skrzyni biegów

Do najczęstszych przyczyn uszkodzenia skrzyni biegów zaliczamy brak odpowiedniego smarowania, przez co możemy zauważyć uszkodzenia lub zużycie się kół zębatych współpracujących ze sobą, brak odpowiedniego smarowania przyczynia się także do uszkodzeń łożysk lub ich całkowitego rozpadu. Brak oleju w skrzyni biegów może być spowodowanym uszkodzeniem uszczelniacza wału.

skrzynie biegow cena

Kolejnym uszkodzeniem, które zauważymy bardzo szybko jest uszkodzenie synchronizatorów, przez co możemy usłyszeć zbędne zgrzyty przy zmianie biegów. Podczas poruszania możemy czuć delikatne szarpanie, od razu powinniśmy zwrócić się z tą usterką do mechanika, ponieważ sygnalizuje to o uszkodzeniu poduszek mocujących skrzynię biegów. Bardziej poważną usterką jest wymiana koła zamachowego albo dwumasowego. Cena takiej wymiany to ok. 1500-2000 zł.

Jaka jest cena regeneracji skrzyni biegów u profesjonalistów

Cena regeneracji skrzyni biegów zależna jest od wielkości uszkodzeń, a także rodzaju skrzyni biegów i marki samochodu. Bardzo często zdarza się tak, producenci o renomie, życzą sobie za części do samochodu niż producenci, którzy nie są tak popularni. Jednak ważne jest to, aby zwrócić uwagę na wszystkie niepokojące sygnały od razu, gdy je dostrzeżemy. Gdy sygnały, które dostrzeżemy zostaną przez nas zbagatelizowane, to może dojść do sytuacji, w której cena za regenerację skrzyni biegów wyniesie nawet ponad 5 tysięcy złotych, wtedy regeneracja zużytych części może okazać się nieopłacalna.

Najbardziej kosztowną wymianą jest obudowa skrzyni biegów, a więc należy zastanowić się, czy, jest to opłacalne, ponieważ dodatkowo może się okazać, że części, które chcemy przełożyć ze starej są już również, w nie najlepszym stanie i wymagają wymiany, dlatego musimy zastanowić się, czy nie lepiej kupić nową skrzynię.

Mniej kosztowną, ale nadal jedną z droższych wymian w naprawie skrzyni biegów jest wymiana kół zębatych, ponieważ cena takiej wymiany to często ponad 1000 zł. Pozostałe wymiany części skrzyni biegów takie jak wymiana popychaczy, linek lub wymiana zużytych poduszek mocujących skrzynię biegów to koszt około kilkuset złotych.

Ceny części zamiennych do skrzyni biegów

Jeżeli nasza skrzynia biegów odmówi posłuszeństwa, należy zwrócić uwagę na ceny regeneracji uwzględniając tutaj koszt części zamiennych, ale także koszt robocizny. Musimy także sprawdzić dostępność części zamiennych do naszego samochodu, ponieważ bardzo często zdarza się tak, że ich dostępność jest ograniczona, a spowodowane jest to wiekiem samochodu lub małą ilością wyprodukowanych egzemplarzy. Ważne jest także przeliczenie kosztu regeneracji, a także kosztu zakupu nowej skrzyni biegów, ponieważ czasami zakup nowej wyniesie nas taniej.