Zadzwoń! Telefon: 533-668-194

Samochody Opel Astra i ich skrzynie biegów – jak naprawić?

Zapewne każda osoba, która ma zamiar kupić sobie inny samochód ma spory dylemat w podjęciu tej odpowiedniej decyzji. Opel Astra jest samochodem kompaktowym, jej sprzedaż w całej Europie wyniosła aż 27%, co sprawia, że jest najlepiej sprzedającą się marką samochodów osobowych. W poniższym artykule przedstawimy wady i zalety samochodów marki Opel, porównanie będzie dotyczyć modeli Astra J i Astra H.

Opel Astra H

Opel Astra H jest samochodem III generacji, produkowana w latach 2004-2014, w końcowej fazie produkcji było można kupić ją pod nazwą Opel Astra Classic III. Nadwozie tego samochodu jest mocno odświeżone w porównaniu do innych modeli Astry poprzednich generacji. Sylwetka tego samochodu jest bardzo dynamiczna i zarazem agresywna, którą w 2006 roku poddano face liftingowi. Autko zostało zbudowane na platformie podłogowej Delta. Jednocześnie Opel Astra H jest jedynym, budowanym seryjnie samochodem wyposażonym w panoramiczną szybę. Podstawową jednostką napędową, która montowana jest w tych modelach to 1. 4l i 90KM. Jednak przy komplecie pasażerów samochód nie daje rady, brak mu przyśpieszenia i mocy. Dlatego najrozsądniejszą opcją wyboru silnika przy zakupie Astry H jest wybór 1. 6l 115KM, który jest typowym rodzinnym motorem, który użytkownika nie zawiedzie.

Opel Astra J

Opel Astra J jest samochodem IV generacji, produkowana jest od 2009 roku do chwili obecnej. Na tym samochodzie przeprowadzono szereg licznych testów, z których wyszła obronną „ręką”. Jako ciekawostkę dodamy, że Astra J jest wzorcem Opla Insignii, chociażby dlatego, że linia nadwozia samochodu inspirowana jest właśnie Insignią. Pod maską tego samochodu można znaleźć 1 z 9 wersji silników. Najnowsze jednostki napędowe, które są montowane w Astrach J charakteryzują się obniżonym zużyciem paliwa – średnio o około 12% w porównaniu do innych silników, które były montowane w poprzednich generacjach tego modelu. Astra J ma mocno wysuniętą sylwetkę do przodu, nachyloną przednią szybę, która opada ku tyłowi linii dachu. Stylistykę tego samochodu można również porównać do Insigni, ale zostały one mocno przeprojektowane.

Wnętrze Astry J to przede wszystkim zaokrąglone kształty deski rozdzielczej i o wiele lepsza jakość materiałów, które zostały wykorzystane do jej wykończenia w porównaniu z innymi generacjami tego modelu. W tej generacji postawiono również na komfort i bezpieczeństwo użytkowników, zastosowano zawieszenie z elektronicznym sterowaniem i przednią kamerę rozpoznającą znaki drogowe jak również ergonomiczne przednie fotele. Dodatkowo wszystkie wersje Opla Astry J są ocynkowane, co sprawia, że nie będą rdzewieć. Astra J jest bogato wyposażona i co najważniejsza mniej wadliwa jeśli pod uwagę weźmiemy samochody innych marek.

W obydwóch modelach występują częste uszkodzenia skrzyni biegów. Jeżeli dotyczy to Twojego samochodu – zapraszamy do nas na analizę skrzyni biegów Opel do naszego serwisu.

Udostępnij:

Facebook
Twitter