Zadzwoń! Telefon: 533-668-194

Ford i jego mankamenty – skrzynia biegów często się psuje?

Auta marki Ford cieszą się sporą popularnością wśród kobiet, ale traktuje się je również jako auta rodzinne. Jest ku temu powód – te samochody są nie tylko wizualnie przyjemne dla oka, ale również bardzo ekonomiczne i trwałe, a także łatwe w utrzymaniu. Mimo kilku wpadek marki, głównie przy kapryśnym modelu Escort, których właściciele często niestety odwiedzali mechaników, auta marki Ford są z pewnością warte uwagi, ale i swojej ceny, ponieważ mimo wysokiej jakości tych aut, są one przyzwoicie wyceniane. Co jednak robić, kiedy nasz Ford Focus zaczyna szwankować,  a wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że jest to skrzynia biegów?

Kiedy skrzynia biegów w tym samochodzie zaczyna się psuć, model ten ma bardzo charakterystyczne objawy które mogą wskazywać właśnie na uszkodzoną skrzynię. Są to:

  • Hałas podczas postoju samochodu z włączonym silnikiem
  • Opór dźwigni biegów przy ich zmienianiu
  • Wyskakiwanie biegów po ich wbiciu
  • Wyciek oleju

Te najczęstsze objawy możemy brać już za pewnik, że nasza skrzynia biegów zaczyna się psuć. Należy jak najszybciej skonsultować się z mechanikiem, bądź na początek samemu sprawdzić ewentualną przyczynę, jeżeli posiadamy specjalistyczna wiedzę. Ford Focus ma to do siebie, że czasem zawodzą również inne jego funkcje, głównie komputer pokładowy, przez co problemy pojawiają się przy odsuwaniu szyb czy przy zamykaniu samochodu na pilot. Jednak to właśnie w biegach – przełożeniach najczęściej pojawia się jako awaria w tych modelach, być może jest to spowodowane zbyt małym naciskiem na tę część samochodu już w fazie produkcji.

Czyli co z tą skrzynią w moim Fordzie?

Niestety do końca nie wiadomo z jakiego powodu akurat skrzynia biegów najczęściej się psuje, pozostają jedynie domysły. Jeżeli jednak już borykamy się z taką awarią, nie ma na co czekać – mechanik w profesjonalnym serwisie z pewnością prawidłowo wychwyci ognisko problemu i szybko je usunie, bądź zaleci po prostu wymianę skrzyni biegów. Jeżeli kupujemy auto używane tej marki, warto wypytać dokładnie sprzedającego o wszelkie awarie które ewentualnie się pojawiły w aucie, by móc być przygotowanym na takie sytuacje w przyszłości jeżeli zdecydujemy się na zakup i prewencyjnie działać, by zminimalizować ryzyko ponownego wystąpienia danych awarii w różnych, losowych zdarzeniach.

Udostępnij:

Facebook
Twitter