Wymiana Skrzyni Biegów ➀➁➂ | SuperSkrzynie.pl

Częste powody wymiany skrzyni biegów - Brawurowa jazda

Kupiliśmy samochód. Niedawno zdaliśmy z wynikiem pozytywnym egzamin na prawo jazdy. Jesteśmy młodymi i niedoświadczonymi kierowcami? A może jeździmy samochodem od kilkunastu lat? Nieważne do której z powyższych kategorii należymy. Na pewno każdemu z nas zdarza się jeździć autem szybciej niż powinniśmy. Może się gdzieś spieszymy, może chcemy komuś zaimponować albo po prostu lubimy czuć adrenalinę. Na ogół nie zastanawiamy się o konsekwencjach brawurowej jazdy samochodem oraz tego że może prowadzić to do potrzeby wymiany skrzyni biegów.  To co się dzieje wewnątrz naszego samochodu podczas takiej jazdy jest niewidoczne dla naszych oczu. W związku z tym nie myślimy o tym, czy coś się może uszkodzić. Mimo to, jeśli nie jesteśmy zawodowymi kierowcami rajdowymi, stwarzamy na własne żądanie nieodwracalne uszkodzenia naszym "czterem kółkom". Najbardziej cierpi na tym skrzynia biegów i silnik.

Silnik i skrzynia biegów to serce i płuca naszego samochodu.

Z silnikiem, który określa się mianem serca samochodu, jest podobnie jak z ludzkim sercem. Jeśli jeździmy zgodnie z zaleceniami, nie zmieniamy gwałtownie prędkości jazdy, czy nie używamy bez przyczyny hamulca ręcznego, wszystko jest w porządku. Zmienia się to natomiast jeśli jazda samochodem przeradza się w tą brawurową. Ruszanie z tak zwanym piskiem opon, zbyt szybkie i częste zmiany prędkości jazdy- to wszystko wpływa niekorzystnie na pracę i zachowanie naszego silnika i skrzyni biegów. Może dojść do potocznie zwanego zatarcia. Jest to bardzo niebezpieczne. Głównie pod względem bezpieczeństwa jazdy. Jest to również bardzo kosztowne. Często nie wystarczy wymiana jednej części w silniku. Potrzebna jest wówczas jego całkowita regeneracja lub wymiana skrzyni biegów czy silnika na nowe.

Kiedy może dojść do potrzeby wymiany skrzyni biegów?

Podczas brawurowej jazdy samochodem cierpi nie tylko nasz silnik ale również skrzynia biegów. Częste zmiany biegów przy gwałtownych zmianach prędkości, nieumiejętna zmiana biegów bądź ta niedostosowana do szybkiej jazdy- to tylko niektóre czynniki wpływające niekorzystnie na stan naszej samochodowej skrzyni. Taka jazda znacznie skraca żywotność tego elementu. Sprawia, że zużywa się on szybciej niż powinien.

wymiana skrzyni biegow mechanik

Co najgorsze uszkodzenie skrzyni biegów często jest przyczyną wielu wypadków czy kolizji. W wielu wypadkach wtedy już nie jest możliwa wymiana skrzyni biegów czy naprawa a jedynie zakup nowej. Możemy oczywiście zregenerować ten element bądź wymienić uszkodzone części. Jednak jest to bardzo kosztowne. Czy nas na to stać? Możemy oczywiście wymienić skrzynię biegów na nową. Jednak jeśli nie zmienimy naszego stylu jazdy, po jakimś czasie problem do nas wróci. Czy warto? Niekoniecznie.

Brawurowa jazda może być powodem konieczności wymiany skrzyni biegów

Brawurowa jazda samochodem nie tylko niekorzystnie wpływa na stan naszego silnika i skrzyni biegów. Sprawia, że zużywają się także i niszczą inne części i elementy naszego samochodu. często, nie zdajemy sobie z tego sprawy ale prowadzi to do wielu wypadków drogowych. Jest to także bardzo kosztowne przedsięwzięcie pod względem wymiany uszkodzonych i zużytych elementów na nowe. Zanim zaczniemy szybką i niebezpieczną jazdę zastanówmy się nad jej konsekwencjami