Zadzwoń! Telefon: 533-668-194

Nowa turbosprężarka czy regenerowana?

Samochód zaopatrzony w turbosprężarkę może zapewnić dużo fun’u z jazdy, jak i pozwoli wykonywać poszczególne ruchy na ulicy jak na przykład np. wyprzedzanie. Można by tak wymieniać wartości owego wspaniałego wynalazku, którym jest turbina jednakże ma ona własne słabości. Istotną z nich jest eksploatacja.

W wypadku nowego auta na gwarancji możemy spać spokojnie. I co kiedy bierzemy używane auto zaopatrzone w turbosprężarkę lub mamy ją w obecnym oraz w „najodpowiedniejszym” w konkretnym czasie czasie się uszkodzi? W związku z tymże multum właścicieli pojazdów, zadaje sobie pytanie, czy lepsza będzie turbosprężarka nowa, lub regenerowana.

Zakup nowej turbosprężarki

Zakup nowej turbosprężarki może wykazać się dużym kosztem w naszym budżecie domowym. Ceny turbosprężarek wahają się od paruset złotych do chociażby parunastu tysięcy. Całość zależy od typu auta i typu turbiny. Przy wyborze nowej turbiny należałoby zdemontować starą w celu odczytania określonego typu. Dzięki temu będziemy pewni, iż kolejna część jest w 100% dostosowująca do naszego samochodu.

nowe turbo mechanik

Z pewnością korzyścią tego wyboru jest gwarancja, iż zakupiliśmy element zgodny z zaleceniami producenta, i również fakt, iż turbosprężarka jest w całości funkcjonalna oraz nowa. Gdy idzie o negatywy owej możliwości, to na pewno należeć do nich będzie duża cena, którą uiścimy za nową turbinę. Wykazać się może także tak, iż po zakupie innej turbosprężarki ponownie wystąpią kłopoty z autem, a to za sprawą owego, iż przyczyna zniszczenia turbiny nie wynika z jej obsługi, a ma swe podłoże w innym układzie. Wtedy wykaże się, iż zakup nowej turbosprężarki nie był najdoskonalszym wyborem. Jeśli cena przewyższa zaplanowany budżet albo stosunek ceny pojazdu do nowej turbiny jest zbyt duży, pozostaje nam 2 możliwość, a zatem regeneracja turbosprężarki.

Regeneracja turbosprężarki lepsza niż kupno nowej ?

Jest wyjściem dosyć wielokrotnie polecanym przez mechaników oraz ekspertów w owej dziedzinie. Swoje stanowisko argumentują przede wszystkim tymże, że po naprawie parametry turbiny są takie same, jak w wypadku nowej. Istotny jest także fakt, iż za odnowę zapłacimy znacznie mniej aniżeli za zakup nowej turbosprężarki. Z kolei tenże argument dosyć wielokrotnie przytaczany jest przez kierowców. Kolejną istotną sprawą przemawiającą na korzyść regeneracji ? jest fakt, iż w konkretnym serwisie mogą zweryfikować, co było przyczyną usterki turbiny i zaproponować, co jeszcze należałoby wymienić lub naprawić w aucie.

Specjalistyczny zakład turbosprężarek SuperSkrzynie.pl

Jedynym mankamentem naprawy turbo jest to, że w wypadku całkowitego uszkodzenia turbiny wykazać się może, iż bardziej korzystny będzie zakup nowej turbosprężarki. Gdy zdecydujemy się na odnowę turbiny, to niezwykle istotne jest, abyśmy dobraliby specjalistyczny oraz doświadczony warsztat. Nie każdy mechanik jest w stanie dobrze oraz efektywnie wykonać regenerację turbosprężarki. Żeby wykonać naprawę turbo, należy dysponować profesjonalnym sprzętem oraz dobrymi umiejętnościami. W dużych miastach na terenie całej Polski, bez wąpienia nie będzie stanowiło większego problemu, znalezienie specjalistów, którzy zajmują się regeneracją turbosprężarek.

Udostępnij:

Facebook
Twitter